Webstar festival

Webstar

Kanały:
  • YouTube
  • Flickr
logowanie akademii
newsletter

O konkursie

Webstarfestival to

JEDYNY konkurs na najlepsze strony internetowe;

NAJSTARSZY wśród polskich konkursów przeznaczonych dla branży interaktywnej i internetowej - w 2015 roku XI edycja;

SZEROKIE AUDYTORIUM - konkurs adresowany jest do środowiska skupiającego polskich internautów, agencje interaktywne i właścicieli stron.

W konkursie przyznawane są nagrody - Webstary dla najlepszych stron internetowych (w 28 kategoriach), Webstar Creative (w 10 kategoriach) dla najlepszych kampanii, kreacji oraz nagroda specjalna - statuetka dla Człowieka Roku Polskiego Internetu.

Zgłoś stronę

Kryteria oceny strony przez Akademię Internetu

Zgłoszone strony są oceniane przez Akademię Internetu pod kątem celów, jakie powinny spełniać (w ramach danej kategorii) oraz dostosowania ich do potrzeb użytkowników.

Ocenie podlegają również:

1. Zawartość
Na ile zawartość jest dostosowana do założeń serwisu. Czy odpowiada potrzebom grupy docelowej? Czy jest to zawartość standardowa (oczywista), czy unikalna? Czy dzięki wykorzystanej zawartości serwis ma ponadstandardową atrakcyjność?

2. Funkcjonalność
Jakie funkcjonalności zostały użyte w serwisie? Czy są dopasowane do potrzeb grupy docelowej? Czy są to funkcjonalności standardowe (spotykane powszechnie), czy tez unikalne? Czy za pomysłem funkcjonalności stoi ich realizacja / wykonanie (czy działają prawidłowo, czy są użyteczne, wygodne w użyciu)?

3. Wygląd graficzny
Atrakcyjność projektu graficznego. Unikalność projektu. Dostosowanie do potrzeb i możliwości grupy docelowej. Dostosowanie do charakteru serwisu i jego założeń. Zgodność grafiki z wizerunkiem i postrzeganiem.

4. Struktura i nawigacja
Przejrzysta i logiczna struktura informacji oraz intuicyjny system nawigacji po stronie. Klarowne poziomy ważności materiału. Jasny dostęp do treści. Łatwość poruszania się po serwisie. Szybkie przejście na sam dół struktury i powrót do sekcji głównych. Organizacja rozbudowanych nawigacji w dużych serwisach (nawigacja główna, wspomagająca, kontekstowa). Nowoczesna architektura informacji.

5. Innowacyjność
Na ile użyte w serwisie rozwiązania są innowacyjne? Czy zastosowane funkcjonalności maja charakter nowatorski? Czy któryś z elementów serwisu wnosi coś nowego do budowania serwisów www?

6. Prezencja wizerunkowa
Postrzeganie serwisu w Internecie i poza nim. Rozpoznawalność marki serwisu na rynku, powiązanie marki ze świadczonymi usługami/produktami w świadomości odbiorców, reputacja wizerunkowa serwisu.

 

Pobierz regulamin,
rozmiar 199KB

pobierz